Girl's and boy's :)

Köszi ha benéztél,gyere máskor is!!Probálom mindig frisiteni az oldalt!!

Nagyoknak


Milyen lehetőségek vannak jelenleg a fogamzásgátlásra?

• Megszakításos közösülés 
Ez a módszer csak tapasztalt, összeszokott partnereknek ajánlható.
Biztonsági foka 60-65 százalék, ugyanis az ejakuláció előtt a férfiak húgycsövéből néhány, ún. bonjour csepp távozik, mely már tartalmaz spermiumokat. Ennek távozását a férfiak nem érzik, ám ilyenkor is bekövetkezhet megtermékenyítés, ezért nem biztonságos.

• Naptármódszer
A nők nagy részének a két menstruáció első napja közti időtartam felénél van peteérése. Tehát, ha a vérzés kezdetét vesszük első napnak, így elvileg a l4. ciklusnapon történik a peteérés. Előfordul azonban, hogy mégsem ekkor következik be, hanem néhány nappal előbb vagy később. (Sőt az orgazmus is kiválthat egy soron kívüli peteérést.) Ezért azt mondhatjuk, hogy a ciklus egyik napján sem, még menzesz alatt sem fogamzóképtelen a nő. 
Ha valaki mégis ezt a módszert választja, érdemes két hónapig – egyik menzesz első napjától a következő menzesz első napjáig – reggel ébredéskor, felkelés előtt szájban vagy végbélben megmérni a testhőmérsékletet, és pontosan felírni. Amikor ez az érték kicsit csökken, majd a következő napon megemelkedik, akkor van a peteérés. A peteérés napján, valamint az előtte és az utána levő 2-2 napon kell fokozottan vigyázni. Ezt a módszert sem ajánlom fiataloknak, friss kapcsolat esetén, csak összeszokott partnereknek.

• Óvszer
Többféle méretben és minőségben kapható, az erekcióban lévő péniszre kell felhúzni. Biztonsági foka 80 százalék, spermicid krémekkel kombinálható. Nagy előnye, hogy véd az AIDS és a nemi betegségek ellen. Néha allergiát okozhat. Könnyen hozzáférhető, hiszen sok helyen kapható: gyógyszertárakban, illatszerboltokban, közértekben. 
Alkalmi partner esetén még akkor is ajánlatos használni, ha egyéb módon is történik fogamzásgátlás. Viszont ismeretlen partner esetén nem ajánlatos csak erre hagyatkozni, mert ha megtagadja az alkalmazását, akkor létrejöhet nem kívánt terhesség.

• Pesszárium
A méhszájra kell felhelyezni. Több méretben kapható, orvosi vizsgálat szükséges annak megállapítására, hogy mekkorát kell vásárolni. Az aktus előtt kell felhelyezni, szükség esetén 2-3 napig is fennmaradhat a méhszájon. (Felhelyezését és levételét használójának meg kell tanulnia.) Spermicid krémekkel kombinálható. Óvszerrel együtt használva 80-85 százalékos biztonságot ad.

• Egyéb helyi fogamzásgátló készítmények 
Gyógyszertárban kaphatóak krém, kúp, kis tampon, vagy szivacs formájában. Ezek – a fogamzásgátláson túl – védenek bizonyos bakteriális, gombás és vírus eredetű fertőzések ellen is. Használatuk ajánlott alkalmi partner esetén önállóan, vagy egyéb fogamzásgátlás mellett. Ezeknél a készítményeknél nagyon fontos a használati utasítás pontos betartása.

• Fogamzásgátló tabletták 
A fiatal korosztálynak elsődleges fogamzásgátlóként javasolható. Hazánkban közel harmincféle tabletta van forgalomban. A jelenleg kapható fogamzásgátló tabletták mind korszerűek, általában minimális hormondózisúak. 
A nagyon alacsony hormondózisú tabletták a szedés megkezdéstől számított egy hónap múlva védenek biztonsággal. A még ma is kapható nagy hormontartalmú fogamzásgátló azonban már az első tabletta bevétele után egy héttel védelmet nyújt. Ha valaki csak rövid ideig, néhány hónapig akarja szedni, vagy nagyon sürgősen szüksége van a hatására, akkor meggondolandó az alkalmazása, de erre ritkán kerül sor. Tartós szedésre mindenképpen a korszerűbb gyógyszereket ajánljuk. 
Vannak olyan készítmények, amelyek a nagyon fiatal, illetve a változó korú hölgyeknek javasolhatók. Az, hogy kinek melyik tabletta a jó, az az alkatától függ. Általában a molettebb, nőiesebb testalkatú hölgyeknek a kicsit több hormont tartalmazó készítmény válik be, míg a sovány, fiús alkatúaknak az alacsonyabb hormondózisúak. (Ezt azonban mindig a nőgyógyász orvos döntse el.)
Még a szerint is lehet gyógyszert ajánlani, hogy kinek milyen a bőrtípusa. Más ajánlott pattanásos, és más a szép, sima bőr esetén. Egészségkárosodást nem okoznak, azonban a gyógyszer abbahagyása után a hormonrendszer átmeneti zavarát eredményezhetik. 
Ezért ajánlott legalább háromévenként minimum három hónap szünetet tartani.
Ha egy fogamzásgátló szedése esetén hízás és hányinger jelentkezik, nem kell megvárni a tekintélyes súlygyarapodást, hanem időben szólni kell a nőgyógyásznak, és át kell térni valamilyen más készítményre. Fél évvel a kívánt terhesség előtt ajánlatos a pirulák szedését abbahagyni.
A gyógyszerek biztonsági foka 98 százalék, természetesen rendszeres, nem kifelejtett szedés esetén, hiszen alacsony hormondózisuk miatt – kihagyás esetén – nem biztonságos a védelem és vérzészavar léphet fel. A fogamzásgátlók mellett sok C-vitamin és kalcium fogyasztása javasolt.

• Esemény utáni tabletta 
Ez magas hormondózisú fogamzásgátló készítmény, mely azon az elven alapszik, hogy a progeszteronszintet megemeli, majd ennek lecsökkenése vérzést és nyálkahártya-lelökődést hoz létre. Ez a tabletta a magas hormontartalma miatt egy évben legfeljebb kétszer vehető be, rendszeres fogamzásgátlásként semmiképpen nem ajánlható. Megzavarhatja a későbbi ciklusokat is, és nem olyan biztonságos, mint a rendszeresen szedett kis dózisú fogamzásgátlók.
Ez a tabletta a védekezés nélküli nemi élet után 72 órával bevéve, de még a ciklus második felében, a várható menzesz előtt is 60-70 százalékban kivédi a nem kívánt terhességeket. 
E védekezési módot szükség esetén ajánljuk, és a nőgyógyászok sürgősséggel felírják

• Injekciós depokészítmény 
Forgalomban van egy három hónapig tartó készítmény, mely csak gesztagént tartalmaz. Muszkuláris injekcióként adják be. Vannak, akik a hatásidő alatt egyáltalán nem menstruálnak, de előfordul az ellenkezője is, hogy folyamatosan véreznek mellette. Nehéz a hatását felfüggeszteni. Ez a módszer olyanoknak jó, akik nem tudnak rendszeresen gyógyszert szedni, és nem szeretnének spirállal védekezni. Elsősorban az idősebb korosztálynak ajánlott.

• IUD, köznéven spirál 
Elsősorban a már szült nők fogamzásgátlási lehetősége. Nagyon ritka esetben – bizonyos belgyógyászati és pszichiátriai kórképek fennállásakor – nem szült nők is használhatnak minispirált.
Léteznek hagyományos és gyógyszerrel bevont spirálok. Az utóbbiak biztonságosabbak, jobbak, azonban sokkal drágább a hagyományos IUD-nél.

• Sterilizáció 
Végleges fogamzásgátlási eljárás. 40 éves kor felett bárkinél, 35 éves kor felett 3 gyermek, 30 éves kor után 4 gyermek esetén kérhető. Egyéb esetben csak orvosi indikáció alapján végezhető el. Laparoszkópiás műtéti beavatkozás, visszafordítani csak hasi műtéttel lehet.

Összefoglalva 
A tizenéveseknek a legmegbízhatóbb fogamzásgátlási módszer a minimális hormondózist tartalmazó tabletták. Ezek biztonsági foka 98 százalékos, még a tapasztalatlan, sokszor nem megfelelő körülmények között szexuális életet élő fiatalok számára is megfelelő védelmet nyújt.

Alkalmi partner esetén, még megfelelő fogamzásgátlás mellett is kell óvszert vagy valamilyen hüvelybe helyezhető, szexuális úton terjedő betegségek ellen védő szert használni.

Az idősebb korosztálynál bármilyen fogamzásgátlási lehetőség használható. A szív- és érrendszeri betegségben szenvedőknek természetesen nem ajánlott ösztrogéntartalmú fogamzásgátló. Akinek azonban semmi más baja nincs, az alacsony dózisú fogamzásgátlók kifejezetten jó hatásúak a változókorban, mert enyhe hormonpótlásként is felfoghatók, szabályozzák a menzeszt. Természetesen a rendszeres orvosi ellenőrzés mindenkinél, aki fogamzásgátlót szed, nagyon fontos. Évente egyszer el kell menni rákszűrésre, meg kell nézetni a májfunkciót. 35 éven felüliek 2 évenként feltétlenül csináltassanak mammográfiát.



Az önkielégítés hatása a szexualitásra

 

 

Ma már szinte minden fiatal tudja, hogy az önkielégítés nem káros, sőt természetes dolog, ezt olvashatjuk a felvilágosító könyvekben, magazinokban is. Akkor miért tartom fontosnak, hogy erről is szóljak?  Mert ez a kérdés nem olyan egyszerű, mint amilyennek az első pillanatban tűnik. Talán nincs is a nemiségnek még egy olyan kérdése, amelyet ennyi titkolózás, álszemérem és áltudományos magyarázat venne körül. Az önkielégítés más szóval maszturbáció, a természeti népeknél vagy az ókori társadalmakban nem okozott gondot sem az egyénnek sem a környezetnek. A keresztény kultúrában viszont már büntetendő cselekedetté vált. Orvosi könyvek szerzői a romlás gyökerét, az elmebetegségek okát látták benne.

Az emberek tudatában annyira mélyen gyökeret vertek mindezek, hogy még az oly felvilágosult emberek körében is elevenen élnek a maszturbációval kapcsolatos rossz érzések. Magam is nem egyszer találkozom azzal, hogy pácienseim a szexuális problémájukat az önkielégítéssel hozzák összefüggésbe.

Sokan nem tudják, hogy már óvodáskori ill. kisiskoláskori önstimuláció is létezik. Ilyenkor a kisgyerek nincs tudatában, hogy mit csinál, csak annyit tud, hogy jó, nagyon kellemes neki. A környezete viszont általában nehezen tűri, és reakcióival elkezdi beépíteni azt, hogy ýkézzel a nemi szervhez nyúlni csúnya dologý.

Az önkielégítés a teenager korban a legintenzívebb természetesen. A fiúk kb. 92%-a csinálja, a lányok viszont jóval kevesebben élnek vele. Ma a modern szexológia a pszichoszexuális fejlődés természetes, sőt kívánatos tevékenységének tartja. Akkor hát mi  baj, mi okozza a gondot???

Nem győzöm hangsúlyozni,, hogy semmiféle kárt nem okoz, de a serdülő  a szülői, nevelői tilalom hatására akarat gyengének hiszi magát, mivel az erős késztetése miatt nem tud lemondani róla. Úgy érzi, mások látják, mit szokott csinálni, így szégyenlőssé, gátlásossá válik. A maszturbációs tevékenységről senkivel, még a barátjával se tud beszélni. Sokszor a felnőtt korig is cipeli bűntudatát. Így később bármilyen jellegű szexuális problémája jelentkezik, /mint pl. a férfiaknál a korai magömlés vagy potencia zavar, a nőknél a vaginális orgazmus hiánya/, az önkielégítésre vezeti vissza.. Pedig sokszor pont az ellenkezője igaz. Akinél kimaradt ez a tini korban, szexterápia keretén belül felnőtt korban kell néha ýbepótolniaý.

 

Tehát az önkielégítés szerepe a későbbi szexualitásra:

Segíti a szexuális izgalmakat erősíteni, vagyis tapasztalatot szerez a testi reagáló képességéről, fogékonnyá válik a szexuális ingerekre. Így alakulhat ki az egyéni erotika.

A fantázia révén begyakorolhatja a szexuális helyzetek kialakítását.

 

Röviden néhány önkielégítéssel kapcsolatos kérdés-válasz:

  1. Ön attól tart, hogy az önkielégítés testi-szellemi ártalmakat okoz? /pl. elvész az erejéből, karikás lesz tőle a szeme, fehérje veszteséget okoz, ýelfogy az ondó stb/ Egy szó sem igaz a dajkamesékből, féelfogyý az ondó
  2. Bár tudja, hogy nem árt, mégis szégyenkezik miatta? A gyerekkorban szerzett bűntudattól nehéz  a szabadulás. Megnyugtatja talán, ha tudja, hogy szinte minden fiú csinálta, a lányoknál is gyakori.
  3. Aggódik, hogyha önkielégít, szeretkezések során nem jut el majd el az orgazmusig?  Fiúknál egyáltalán nem igaz, lányoknál csak az nem szerencsés, ha az önkielégítés módja nem vihető át az aktusra, ha nagyon speciálisan  csinálta egyedül, ami ráadásul rögzült is.
  4.  Ha Ön nő, lehet hogy az aggasztja, hogy önkielégítéskor eljut ugyan az orgazmusig, de szeretkezéskor nem? Ha csupán egy helyzetben maszturbál, közösülés során is ilyen módon sikerülhet a „csúcs. Kísérletezzen ezért olyan testhelyzettel, ami szeretkezécs”. Kísérletezzen ezért
  5. Ha Ön férfi, lehet, hogy attól fél, hogy túlzásba viszi a maszturbációt? Fiziológiailag lehetetlen ez. Pszichésen persze lehet, ennek az a jele, ha minden szabad idejét ezzel tölti, és elhanyagolja a barátait, kötelességeit.
  6. Úgy véli, az önkielégítés csak akkor megengedett, ha mással nincs alkalma nemi örömhöz jutni. Az önkielégítés helyettesíti a szeretkezést, ha párja nincs vagy párjának nincs kedve hozzá. Ne féljen, önkielégítéssel nem rövidíti meg partnerét, ha tényleg nem a párja helyett csinálja.

 

Nos, néhány tanács, mit is tegyen!

 

  1.  
    1. Ha a szexuális élete harmonikus, kielégítő, és eszébe se jut maszturbálni, nem is kell!
    2. Ha sose élt még át orgazmust, tanuljon meg önkielégítést végezni, ismerje meg a testét, reakcióit!
    3. Ha szükségét érzi, hogy csinálja, ne legyenek rossz érzései!
    4. Ne féljen, nem lehet túlzásba vinni, csak egyre ügyeljen, nehogy fontosabb legyen, mint egy kapcsolat kialakítása, ápolása, a páros szex!

 

Végezetül fontos, hogy fantáziáljon közben, ne csak kizárólagos módon jusson el az orgazmusig, és ha férfi, akkor ne siessen a magömlés elérésére, nehogy rögzüljön a gyorsaság, Tartson legalább 10 percig, hogy majd párhelyzetben ne legyen gondja az idővel!




Mit kell tudni az óvszer használatáról?

Az óvszer nemcsak a nemkívánt terhességtől véd meg, hanem fertőző nemi betegségektől és AIDS-től is. Megéri a fáradtságot!

- Az óvszer mérete nemzetközi szabványok szerint meghatározott: az európai és amerikai szabványméret hossza 17,5 cm, átmérője 5,2 cm. Az ázsiai méret ennél kisebb: 15 cm, illetve 4,9 cm. Nálunk mindkettő beszerezhető.
- Az óvszer vásárlásakor győződjünk meg a csomagolásban feltüntetett, felhasználhatósági idejét meghatározó szavatossági időről. Csaj jó minőségű óvszert vásároljunk, lehetőleg gyógyszertárból!
- Az óvszer érzékeny a melegre, a napfényre, nem tanácsos hosszabb ideig zsebben vagy más meleg helyen tartani.
- Az óvszert csak eredeti csomagolásból kibontva használjunk!
- Az óvszer egyszeri használat után eldobandó!
- Az óvszer felhelyezés vagy használat közben elszakadhat, tehát nem nyújt 100 százalékos biztonságot!

Hogyan használjuk az óvszert?

1. Vásárlás után, felhasználás előtt vedd ki az óvszert a védőfóliából, de arra ügyelj, hogy a körmöddel meg ne sértsd!

2. Ahhoz, hogy teljes hosszában legörgethessük az óvszert, először az ujjakkal /hüvelyk-és mutatóujj/ csípjük össze a tetején lévő tartályt, hogy kiszorítsuk belőle a levegőt, ne maradjon benne légbuborék.

3. Figyelem, az óvszert csak erekciós /merevedett/ állapotban lévő péniszre célszerű felhúzni!

4. Ha sikerült a felhelyezés, akkor görgessük le az óvszert teljes hosszában.

5. A magömlést követően a férfi húzza ki a péniszét a hüvelyből úgy, hogy az ujjaival tartsa az óvszer gyűrűs részét. Az óvszer csak ezt követően vehető le, s dobható el. 

6. Miután lehúztuk, célszerű göböt kötni a végére, hogy a spermium ne follyon ki belőle, akárhova is tesszük ezután! (vécébe ne dobjuk!)

7. Egy óvszer csak egyszer használható!


Csak pattanás ne volna...

Reggel hat óra. "Tükröm-tükröm add, hogy ne legyen még egy újabb pattanás az arcomon?" És lőn. 
Az akne és a pattanás a tinédzserek leggyakoribb bőrpanasza. Sok fiatal számára komoly lelki problémát jelent, ha sok kis pötty csúfítja el az arcát. Megfelelő készítmények és rendszeres bőrápolás révén a pattanások általában néhány hét alatt eltűnnek. 

Az akne nem fertőző megbetegedés, hanem olyan bőrbántalom, mely a pubertással kezdődik és általában néhány év múlva magától gyógyul. A felnőttkorra ritkán marad meg, csak súlyos esetekben. Néha, a menstruáció előtt pár nappal, futólag ismét jelentkezhet. Serdülőkorban a pattanás nem az ápolatlanság vagy a tisztálkodás hiányának a jele, hanem a kor természetes velejárója.

Amit a pattanásokról tudni kell 

Bőrünk bizonyos testtájakon tele van faggyúmiriggyel, bár életünk nagy részében nem szoktunk tudomást venni róluk. Az arcon, a hallójáratban a mellkason és háton, a karok külső felszínén van belőlük a legtöbb, mivelhogy a faggyúmirigyek a szőrtüszők kivezető nyílása mellett helyezkednek el, és azokba eresztik váladékukat, miközben - a korszellemnek megfelelően fogalmazva - szállítójukat szépen megkenik: a hajszál egészségesen fényes lesz tőle. 

A faggyú (mely normálisan gliceridek, keratin, viaszok és elhalt sejtmaradék elegye) és a verejtékmirigyek váladéka keveredik a bőrön, majd vékony védőréteget alkotva megvédi azt a kiszáradástól és a mikrobák okozta fertőzésektől. A faggyútermelés mértéke egyénenként és életkor szerint változik. A száraz bőrűek például kevesebb faggyút termelnek. Közvetlenül a születés után magas, gyermekkorban alacsony szinten van a faggyútermelés, majd a serdülőkor táján a növekvő androgén hormonszint hatására megnő. 

A kamaszkori, hormonhatásra megnövekedett faggyútermelés nyomán rendszerint akkor alakul ki csúnya, pattanásos bőr, ha a fiatal bőre eleve az átlagosnál zsírosabb típusba tartozik, és fokozott mitesszerképződési hajlammal is rendelkezik. Ha a sok faggyú egyszerűen kijuthatna a bőr felszínére, nem okozna gondot. Csakhogy ilyenkor nagy valószínűséggel akadozik a szállítás. A hajlamosaknál egy kis fokozott elszarusodás, ami a faggyúval együtt eltömheti a mirigy kivezető nyílását, és máris ott a pattanás. Az ily módon megduzzadt mirigybe a bőr természetes baktériumflórájának lakói közül egyesek bevándorolhatnak, és a kivezető nyílásban megtelepedve, gyulladásossá tehetik. A fő bűnös minden bizonnyal a Propionibacterium acnes, amely bőrünk többi albérlőjétől eltérően anyagcseréjével több galibát tud okozni az eltömődött faggyúmirigyben. A baktériumok mellett a szőrtüszőkben gyakran sarjadzó gombafajok is kimutathatók.
    
Kezelés
A tisztálkodásról 

Tény, hogy a nyílt mitesszerekben sötét pontokként megülő faggyú és elhalt bőrrészecskék mellé a napi por is berakódik, és a kitágult szőrtüsző-nyílásokat ki kell tisztítani, de nem mindegy, hogy ki és hogyan. A napi mosakodás alkalmával ezeket nem kell bolygatni. Amit viszont tehetünk: Naponta kétszer érdemes megmosni az arcot valamilyen bőrbarát, lehetőleg illatszermentes, nem allergizáló, bőrközeli, 5,5-ös pH-jú tisztítószerrel. A lúgos szappan a bőrfelület túlzott zsírtalanítása révén végső soron fokozza a faggyútermelést, és mellesleg a faggyúmirigyek kivezető járatának elzáródásában sem ártatlan. Helyette arctisztító tej és tisztítókrém vagy lúgmentes lemosógél is ajánlott. A simogató mozdulatokkal felvitt lemosó szereket langyos vízzel öblítsük le. A lemosó felvitelekor a vattapamaccsal kerülni kell az erőteljes dörzsölést. Minden erős nyomás, dörzsölés csak terjeszti a gyulladást azáltal, hogy eloszlatja, bejuttatja a kórokozókat a mitesszerekbe. Ha az arcbőr megizzad, iktassunk be egy ráadás öblítést langyos vízzel. 

Néhány praktikus tanács

Ne engedjük, hogy a haj az arcba lógjon. Óvjuk a bőrünket az erős hidegtől, melegtől, a tűző napsütéstől. Csalódást kell okoznunk annak, aki abban reménykedett, hogy ha beszünteti a csokievést és lemond a sós mogyoróról, eltűnnek a pattanásai. Nincs rá bizonyíték, hogy bizonyos ételek kihoznák a pattanásokat, ha csak nem valami ételallergiáról vagy gombás fertőzésről van szó. Ez esetben viszont a kezelés is más. A napfény és friss levegő kedvezően hat a pattanásokra, mert a mérsékelt napfény visszaszorítja a faggyútermelést - mondják sokan. Nos, ez is inkább csak fél igazság. Ha ugyanis eleget sétálnánk nappal a friss levegőn, akkor ez elég is volna. Bőrünket kifejezetten napoztatni vagy szoláriumoztatni nem szükséges, sőt káros is lehet. A napfény csökkenti ugyan a faggyútermelést, de később, pl. ősszel a tünetek kiújulnak. Nem kizárt, hogy a pattanás néhány nap alatt magától elmúlik, de ha nem, akkor érdemes kezelésbe venni. 

Nyomós érvek 

Általában nem tanácsos a pattanást kinyomni, különösen, ha mélyen van. Mégis, valljuk be, hiába a jótanács, - "Bízzuk inkább szakemberre!" - nehéz megállni, hogy ne nyomjuk ki, ne piszkáljuk. Hiszen nem lehet minden bibircsókkal kozmetikushoz rohanni, mikor úgy kínálják magukat, hogy... 
Ha már hozzányúlunk akkor helyesen! A mitesszerek közül házilag kinyomni csak a fekete közepű, nyíltakat volna szabad, a fehér közepűeket csak kivételes esetben. Mivel azonban ezek zártak, nem mindig pattannak ki, erőltetni pedig tilos. A bőr letisztítása után, mintha inhalálnánk, ki kell gőzölni a bőrt, amitől a pórusok kinyílnak. A kinyomkodás után (Ujjbeggyel, a körmök ne vájjanak bele a bőrbe felsebesítve azt!) alkoholos fertőtlenítő, pórusösszehúzó hatású oldattal töröljük le a borfelületet. Utána jól alkalmazhatók a faggyúmirigy-működést szabályzó, pórusösszehúzó gyógykozmetikumok, krémek is. A műveletet az egész arcon bőven elég egy hónapban egyszer végezni. Ha ennél gyakrabban "nyúzzuk" a bőrt a tisztítással és főleg pórusösszehúzó szerek nélkül, akkor bár mitesszermentes, de hosszú távon tág pórusú maradhat, ami könnyebben eltömődik és nem esztétikus. 

A házi kezelés
 
Nagyanyáink módszereivel a pattanások kezelésénél csínján kell bánni, mert némelyik a bőr túlszárításával végül pont az ellenkezőjét éri el, a fokozott faggyútermelést és az állapot rosszabbodását. Először is minél kevesebb kozmetikum az érintett területeken, annál jobb. Arcápoláshoz vizes alapú fényvédő és hidratáló krémeket használjunk. A zsíros és olajos krémek eltömik a bőr pórusait, ezért kerülendők. A nappali ápolás célja a hidratálás mellett a bőr fénylését csökkentő (ún. mattosító) hatóanyagok felvitele. A fényvédelem azért fontos, hogy a gyulladt pattanások területén ne pigmentálódjon a bőr. Ha szükséges sminkelni, a folyékony hidratáló alapozó és a színezett nappali krém a megfelelő, mert a por- és kőpúder eltömheti a pórusokat. A szaruréteg túltengésének ellensúlyozására, hámlasztó készítményeket, valamint szárítót tehetünk a pattanásokra, általában éjszakára. Az erősen hámlasztó készítmények, a bőr természetes fényvédelmét biztosító szaruréteg vékonyításával a fényérzékenység fokozódását idézhetik elő. Ezeket ne vigyük fel a teljes bőrfelszínre, mert túlzott kiszáradást vagy irritációt okozhatnak. 

Orvosi segítséggel

Ha egyedül már nem boldogulunk a pattanásokkal, 2 hónap elteltével sem javul semmi, netán rosszabbodik, nem kerülhetjük el a bőrgyógyászt. Ugyancsak ez a helyzet, ha nagyon zavaró a jelenlétük, ha bőrünk hajlamos a hegesedésre, vagy ha a pattanások fájdalmasak. Noha az akne mindennapos jelenség, mégis jobb, ha a diagnózis után az orvos dönti el, hogy csupán kozmetikusi, orvosi segítségre vagy mindkettőre szükségünk van. A túlzott faggyútermelés, a faggyúmirigyek szűk kivezetőnyílásai, a bakteriális fertőzés feltétlenül kezelendő. Az eredmény olykor csak 6-8 hét elteltével válik láthatóvá, az első időszakban akár rosszabbodhat is a bőr állapota, de végül megéri! A mitesszerek 80%-a fél éven belül 80%-os gyógyulást mutathat.
És nem kell félni többet a reggeli tükörbenézéstől!


Az előjáték nem játék!

Nagyon sok nő panaszkodik arról, hogy nem jut el az orgazmusig. Az orgazmuskészség tanulható, de elsősorban vágyra van szükség ahhoz, hogy eljussunk a csúcsra. Ha úgy fogunk neki a szexnek, hogy igaziból kedvünk sincs hozzá és nem adunk időt a vágy felébredésének, nem is fogunk semmi különöset érezni!

A tinédzsereknél, fiatal nőknél visszatérő hiba, hogy hamarabb vágnak bele a szexbe, mint ahogy kellene. És most nem erkölcsi okokról, hanem szexológiai szempontból közelítem meg a kérdést. Mert ezek azok az esetek, amik azzal a panasszal járnak, hogy a nő nem jut el az orgazmusig.
A szexuális élet kialakulásának több fokozata van. Nem úgy kezdődik, hogy "feküdjünk le"! Ott fejeződik be!

- Első lépésben szétnézünk a halpiacon, kinézünk magunknak egy áldozatot, szemezünk vele, vágyakozunk rá, megpróbálunk a közelébe kerülni, felhívjuk magunkra a figyelmet.
- A következő lépés az intellektuális ismerkedés, ahol kiderül, hogy "agyilag" is bejön-e a kiszemelt, tudunk-e vele beszélgetni, van-e közös téma, vagy a részegeskedési sztorijain kívül másról ne tud beszélni, elviseljük-e egymás közelségét, társaságát. (Ez egy-két randi legalább!)
- Időben összemosódva fontos szerep jut az első csóknak, s a csókolózásnak. (Sokan eltévesztik a dolgot! A csók nem azonos a kézfogással, a bemutatkozással! Ha kivárjuk, hogy abban vágy legyen, erotikus tartalom, sokkal emlékezetesebb és kellemesebb lesz! Enélkül csak intenzív nyálcsere...)
- Ezután következik a test feltérképezése, azaz a petting. Heteken át kellene profi pettingezővé válni, míg ki nem alakul a szinte kínzó vágy a közösülésre...
- És csak ekkor szabadna lefeküdni a partnerrel. Így biztosan hamarabb kialakulna az orgazmus is.

Ha valaki úgy elégíti ki a vágyát, hogy az fel sem merült, akkor nem nagyon jön össze. Ha valaki úgy eszik, hogy nem is éhes nem képes élvezni a legkülönlegesebb ízeket sem... Éhesen viszont a sületlen perec is remek étek...és jól esik! 

Ha valaki már elrontotta, kezdje elölről a dolgot! 

A legtöbb párkapcsolatban felmerül egy idő után a szexuális vágy, motiváció csökkenése, teljes elvesztése. (ez nemenként elég nagymértéken eltér: míg a férfiaknak a kapcsolat harmadik éve után a kezdeti együttlétek mennyiségét tekintve 76 százalékra esik vissza a libidója, addig a nőknek a kezdetinek kábé 30 százalékára zuhan a vágya) Addig míg a kapcsolat elején akár naponta kétszer is megkívántuk egymást, ez egy-két év alatt lecsökkenhet, sőt el is tűnhet. Ennek több oka lehet: az elkényelmesedés, az egyhangú szex (amin lehet segíteni) vagy egyik vagy másik fél érdeklődésének, érzelmeinek változása, esetleg eltérő bioritmus. Szexuálpszichológusok párterápiában gyakran alkalmazzák a fenti lépések újraismételtetését. Ismerkedés, csábítgatás, csók, semmi szex ..... csak akkor, ha már nagyon erős a vágy! és mivel nagyon jól tudjuk annak idején mivel vettük le a lábáról kedvesünket már közel sem olyan nehéz ez a csábítás. 

Az előjáték nem játék!


Az előjáték fontos része az utána következő aktusnak, egész pontosan annak szerves része. Ha nem játszzuk el ezt a „játékot” nem éljük át – legalábbis az esetek többségében – teljes „nagyságában” a csúcsélményt, az orgazmust, főleg, ha partnerünk hamarabb éri azt el. Annál pedig nincs nagyobb „cserbenhagyásos” érzés, mint amikor ott maradunk kielégületlenül partnerünk mellett. 
Az előjáték igazából a nők orgazmusának előkészítése miatt fontos, a férfiak hosszabb előjáték nélkül is könnyen eljutnak az orgazmusig - ez persze nem azt jelenti, hogy ők nem lelik örömüket a hosszabb előjátékban. A férfiak számára sokszor már a látvány is elegendő ingernek bizonyul, míg a nők mellük, csiklójuk és hüvelyük folyamatos ingerlése során jönnek izgalomba. Ha az ingerlés megszakad, az izgalom is elül, újrakezdéskor szinte a nulláról kell indulni. Éppen ellenkező hatást, azaz az izgalom fokozódását lehet elérni (a férfiaknál is) azzal, ha a simogatások egy bizonyos izgalmi állapot elérése után rövid időre elkalandoznak más testtájakra, majd visszatérve folytatódik a megkezdett ingerlés.

Simogatás

A simogatás a gyöngédség megnyilatkozása, de természetesen az izgalomba kerülésnek is feltétele. Izgalmi állapotban – a szerelem is az – bármilyen testrész simogatása szexuális inger, legyen az akár a kedvesünk haja, szeme, szempillái, háta, kislábujja. Simogatni lehet kézzel, lábbal, sőt mellünkkel is kellemesen simogathatjuk partnerünk hátát például, ami nem csak neki, nekünk is izgató lehet, hiszen a mellbimbó igencsak erogén testrészünk.   

A csókolózás

Nagyon sok nő panaszkodik arra, hogy egy idő után partnerével már nem csókolóznak. Az első csók élménye pedig nem megismételhetetlen, bár kétségtelen, hogy minél „öregebbek” vagyunk, annál több kell a szexuális vágy felkeltéséhez, a csók mégis az izgató és az érzéki vágy mélységét jelzi. A mélység nem egyenes arányos a nyelv behatolásával a másik szájába. Ugyanolyan, ha nem izgatóbb lehet egy éppen csak „felületi” csók is. És természetesen azt se felejtsük el, hogy csókolni bármilyen testrészt lehet, nem kell a szájnál leállni. Ha ismerjük partnerünk működését, a számára legizgatóbb részét csókoljuk. Van akit a fülcimpa, a nyak, a mell csókkal való „ellátása” izgat fel. Ha még nem ismerjük ezeket az izgalomgócokat, fedezzük fel!

Jó kalandozást és csak csínján az elhamarkodott szeretkezésekkel. Sokmindentől megfoszthatjuk magunkat!
 

Maxi-orgazmuskészség fejlesztése


Kevés nő tudja talán, hogy azok az izmok, amelyek szerepet kapnak a vaginális orgazmusban, nem mások mint azok a záróizmok, amelyek a vizelet visszatartásában is segítenek. Dr. Arnold Kegel nőgyógyász nyugaton az elsők között hívta fel a figyelmet arra, hogy ezeknek az izmoknak a renyhesége gyenge orgazmuskészséggel jár együtt. 

Kegel doktor hüvely záróizom-erősítő gyakorlatait eredetileg inkontinenciában (önkéntelen bevizelés) szenvedő klienseinek javasolta, abban a reményben, hogy panaszaikat némileg enyhíteni tudja. Meglepetésére azonban kliensei az inkontinenciából való kigyógyulás mellett változatlanul megnövekedett orgazmuskészségről számoltak be.

A problémák eredete
Sok pszichoterapeuta vallja, hogy egy személy önmagához való viszonya három éves koráig alapvetően eldől. Ha belegondolunk, milyen kevés felnőtt őszintén elégedett saját testével és lelkével, ijesztő számadatokhoz jutunk ha arra gondolunk, hány szülő képes testével-lelkével elégedett gyermek felnevelésére. A gátlások és szorongások átörökítése gyakran nagyrészt tudattalan - a szülő hajlamos azt adni tovább, amit-ahogy maga is kapott, akár jó, akár rossz tapasztalat is volt az. De említsük példaként a kisgyermekkori szobatisztaságra nevelést, amelyben relatíve "tudatosan" (ámbár nem feltétlenül okosan) cselekszünk, hiszen a frigid felnőttek igen gyakran az ilyen téren való félresikeredett kísérletek áldozatai. Az elővigyázatlan szülő ahelyett, hogy fokozatosan és körültekintően végezné ezt a komplex feladatot, gyakran idő előtt erőlteti a dolgot és jutalmazás helyett szidással, nem ritkán pedig testi bántalmazással kíséri a "leckét". A nem megfelelő nevelés drámai következményei felnőttkorban frigiditás mellett orgazmus-képtelenségben nyilvánulnak meg, de a durva tanítás eredményezhet a testével (és önmagával) örökösen elégedetlen, szégyellős, és önbizalom-hiányban szenvedő embert. Dr. Irene Kassorla szexuálpszichológus rámutat, hogy a végbél tájéki záróizmok két éves kor előtt nem működnek tudatosan, így ezelőtt képtelenek ellátni a vizelet és széklet akaratlagos visszatartásának feladatát. A hiábavaló nógatás tehát, hogy a gyermek tartsa vissza ürülékét, a záróizmok állandó, szorongásos alapon való megfeszítését eredményezi, ami később viszont, már tudattalan szinten, az orgazmuskészséget gátolja. 

A maxi orgazmus
A szakirodalom említést tesz egy ritka, már-már exotikum-számba menő "maxi orgazmusnak" nevezett jelenségről, amely során a nő folyadékot lövell ki vaginájából (ez egy színtelen, szagtalan váladék és nem tévesztendő össze a vizelettel, ami nyilvánvaló színe és szaga mellett nem orgazmus során távozik a testből - mint ahogy a férfiaknál sem). A maxi-orgazmus egy semmivel össze nem téveszthető fiziológiai-pszichológiai "energiabomba", aminek során az egész test egyetlen erogén zónává válik, és egy átható, mindent elsöprő kéjérzérst eredményez. Bár Freud péniszirigységgel "vádolja" a nőket, sok férfi, akinek sejtése van arról, mit jelenthet az ilyen élvezet, azt vallja, hogy a péniszirigység valójában eltörpül a férfiúi maxi orgazmus-irigység mellett. A jó hír az, hogy ez nem egy kevesek számára megadatott kiváltság, hanem elsajátítható gyakorlat. Kassorla doktor szerint az a nő, aki hajlandó orgazmuskészségét fejleszteni, annál a maxi se nem ritka, se nem exotikus, sőt, a szorgalmas tanítvány képes egyetlen éjszaka alatt több tízszer is elélvezni. 

A gyakorlat
Aki a hüvelytorna gyakorlatait rendszeresen végzi, nem csak az időskori inkontinenciát (vizelettartási zavar) előzheti meg, hanem a záróizmok edzésének segítségével orgazmusainak mennyiségét és minőségét is javíthatja. 

Kassorla doktor kezdetnek a záróizmok beazonosítását javasolja: a vécére ülve kezdjük a vizeletet kiengedni. Utána akaratlagosan állítsuk le az ürítést. Várjunk néhány másodpercet, majd ismét engedjünk ki egy kis vizeletet, és ismét állítsuk le. Váltakoztassuk a kiengedés-megállítás folyamatát ameddig a húgyhólyag teljesen kiürült. 

Ezután, még mindig a vécén ülve lazítsuk el testünket. Mivel a vizelet eltávozott, most teljes figyelmünket az izmokra irányíthatjuk: tegyünk úgy, mintha még mindig vizelni próbálnánk, vagyis húgycsövünkkel kifelé nyomó hatást gyakoroljunk. Tartsuk meg a feszült állapotot néhány másodpercig, majd cselekedjünk ellenkezőleg, tegyünk úgy, mintha valamit be próbálnánk szívni a vaginába, mialatt figyelmünkkel végig követjük az izmokat. Ez egy gyakorlat ciklus. A végén lazítsunk (ez nagyon fontos, mivel az orgazmusnak is egy kellemes, lazult állapot az előfeltétele, és ilyenkor a testet erre kondicionáljuk). Ismételjük meg az egészet. Törekedjünk minél tovább tartani (kb. 8-10 másodpercig) a feszültséget mindkét irányba, tudniillik ez az az idő, ami alatt az izmok munkát végeznek, tehát edződnek, és ami az alapfeltétele az orgazmuskészség javulásának.

Miután ily módon beazonosítottuk az izmokat és megismertük a velük való munkát, nem marad más hátra, mint a napi rendszerességgel való gyakorlatozás. Körülbelül napi félórás rendszeres "edzés" már három hét után eredményeket produkálhat!

 Nem szükséges erre külön időt sem szánni: végezhetjük a gyakorlatokat irodában, buszon, könyvtárban ülve, felkelés előtt, lefekvés után, mobiltelefonon való beszélgetés közben, tévénézéskor, stb.


Ha a férfi nem kívánja a szexet


A legfőbb nemi szerv: az agy. Az agy a legerogénebb zóna. Nagyon sok szexológiával foglalkozó írásban olvashatjuk ezt. Feltevődik a kérdés: mi lehet annak a férfinak az agyában, aki nem akar szeretkezni?

Sok nő panaszkodik arra – jól működő vagy annak vélt párkapcsolata ellenére - , hogy párja nem nyúl hozzá, csak nagyon ritkán, sőt, az ő közeledését is elutasítja. Mi állhat a csökkent libidó hátterében? Természetesen a többség első gondolata egy másik nő. Pedig nem feltétlenül erről van szó. 

A normális szexuális élet a tudat (gondolatok, emlékezet, érzelmek) és a test ös

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 46
Tegnapi: 180
Heti: 234
Havi: 339
Össz.: 109 549

Látogatottság növelés
Oldal: Nagyoknak
Girl's and boy's :) - © 2008 - 2025 - mindenaminekedkell.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »